ערב תרגול ולימוד שבועי מרכז ויפאסנה יבנאל

מפגש תרגול ולימוד שבועי בהנחיית איתמר ניומן

ניומן מרכז ויפאסנה יבנאל יום ד’ בשעה 19:30

מדיטציית ויפאסנה היא דרך להתפתחות אישית והינה אימון בראיית המתרחש ברגע ההווה בגוף ברגשות ובמחשבות באמצעות התבוננות עצמית הכוללת ראיה שקולה וערנית בתהליכים של הגוף וההכרה ברגע התהוותם והינה תהליך של טיהור עצמי, המתבצע על ידי התבוננות פנימית במציאות כפי שהיא המובילה למפגש עמוק עם הטבע האמיתי של הקיום ומתוך כך מתפתחות התפכחות, הבנה, ושלווה. 
אימון ותרגול התבוננות זו מובילה לשחרור ממכאובים ומתפיסות שגויות, לראיית המציאות כפי שהיא ולהתפתחות ולטיהור התודעה ממחשבות שליליות וחסמים ומאפשרת למתרגלים אותה להתמודד עם המתחים ובעיות החיים באופן שליו ומאוזן, מדיטציית הויפאסנה מעודדת פיתוח איכויות ויוצרת שקט נפשי, אושר, חוכמה, יעילות וחמלה.

ערב תרגול ולימוד המיועד לכל מי שמעונין להכיר מקרוב את כוחם המרפא של המודעות ותשומת הלב, הראיה הבהירה והחכמה, המפגשים יכללו הדרכת מעשית של תרגול מדיטציית ויפאסנה, שיחות דהרמה אודות הדרך שלימד הבודהה ואיכויות התרגול והשלכותיו על חיי היום יום. ובהמשך הערב יהיה מקום לשאלות לשיתוף ולשיחה

למשתתפים במפגשים תהיה אפשרות לליווי אישי והכוונה בתרגול ביומיום וינתנו הנחיות לכל אחד ואחת לתרגול בבית

מתאים למתחילים המעוניינים להכיר את יסודות התרגול וכן למתרגלים מנוסים המעוניינים לחזק את ההבנה ואת התרגול שלהם.

מקור תרגול המדיטצייה הינו במנזרים בודהיסטים בוברמה ותאילנד שהועברו ע"י המורה הבורמזי המכובד מהסי סייהדו (Ven.Mahasi Sayadaw) אחד ממורי הויפאסנה הידועים ביותר בעולם והמכובד אג’אן טונג סיראמנגלו, מורה הויפאסנה הראשי של צפון תאילנד ואחד מהנזירים המכובדים ביותר בתאילנד, אבי שיטת ויפאסנה 16 היאנות שהינה שיטת תרגול מדויקת וישירה לתרגול המדיטציה המובילה לטיהור התודעה.

ברוח המסורת הבודהיסטית הערב מתקיים על בסיס דאנה (דאנה היא מילה עתיקה בשפות סנסקריט ופאלי ומשמעותה: נדיבות, רוחב לב, נתינה או מתנה) בסוף המפגש המשתתפים מוזמנים לתרום בקופת הדאנא למרכז הויפאסנה והמורה שמקדיש את‭ ‬זמנו‮ ואת המקום מתוך‭ ‬נדיבות‭ ‬הלב‭ ‬המהווה‭ ‬חלק‭ ‬מהותי‭ ‬ובלתי‭ ‬נפרד‭ ‬מן‭ ‬התרגול והמסורת ‭‬הבודהיסטית. 

דאנה‭ ‬מסייעות‭ ‬לנו להמשיך‭ ‬ולקיים‭ ‬אורח‭ ‬חיים‭ ‬זה‭ ‬של‭ ‬העמקה‭ ‬בדרך‭ ‬ולחלוק‭ ‬את‭ ‬פירותיה‭ ‬עם‭ ‬האחרים.

  • להרשמה יש למלא את טופס שבתחתית הדף
  • נשמח לתת מענה לשאלות ו/או מידע נוסף – נא לציין בטופס או לפנות לליאורה:
  • במייל: reg.newman.vipassana@gmail.com או בנייד: 054-7980147 
לוגו המרכז לויפאסנה

על מנחה

איתמר ניומן – צייר, פסל, אמן רב תחומי ומנחה מדיטציה

איתמר החל מ-1998 לומד ומתרגל בודהיזם ממסורות שונות ולחקור דרך זו. בשנת 2000 החל לתרגל ויפאסנה תחת הדרכתו של הנזיר עופר עדי (טרם היותו נזיר) ויחד הקימו קבוצת תרגול בביתו ברמת גן שאיתמר המשיך להדריך בה לאחר עזיבתו של אג׳אן עופר להתנזרות בתאילנד.

  • תרגל במנזר וואט צ'ום טונג בתאילנד ובמסעות פילגרמיג' (עלייה לרגל) להודו תחת הדרכתו תאנת צ'ינדפורן ובעידודו החל לפתח את רעיון הקמת מרכז ויפאסנה בישראל ולהזמין את הנזיר עופר ללמד בארץ.
  • בסוף שנת 2005 ייסד את עמותת "ניומן – מרכז בודהיסטי לתרגול מדיטציית ויפאסנה שמטרתה הייתה הקמתו ותחזוקו של מרכז בודהיסטי ובית לנזירים בארץ.
  • בשנת 2006 הקים את מרכז הויפאסנה הזמני בקיבוץ עין דור שם פעלו מעל שנתיים
  • בשנת 2010 עברו הוא ובת זוגתו ליאורה להתגורר מושבה יבנאל והקימו את "ניומן מרכז לתרגול ויפאסנה" שם הם עובדים ומלמדים ויפאסנה ואמנות בקורסים אישיים וקבוצתיים.

הרשמה ערב יבנאל