המכובד אג'אן טונג סירמנגלו

אג'אן טונג סירימנגלו Ven. Ajahn Tong Sirimangalo Phra Raja Prommajarn))

 המכובד אג'אן טונג סירימנגלו – פרה טפסידאג'אן וי. הוא מורה מדיטציית הויפאסנה הראשי של צפון תאילנד ואחד ממורי הויפאסנה המכובדים ביותר בתאילנד. שיטת המדיטציה שלו נפוצה עם השנים בעולם כולו ומתורגלת בכל אזורי צפון תאילנד. המכובד אג'אן טונג הוסמך כנזיר צעיר (samanera)  בגיל שתיים עשרה וכנזיר בוגר בגיל עשרים. ב-1954 הוא הוזמן למנזר מהאדטו (Wat Mahadhatu)  אשר בבנגקוק, שם סיים הכשרה בסיסית במדיטציית הויפאסנה ולאחריה נסע לבורמה להמשך התרגול. לאחר שנתיים ימים ושבעה חודשים של תרגול ויפאסנה בבורמה תחת הדרכתו של המכובד מהאסי סיאדו המנוח (Ven.Mahasi Sayadaw) ולימודי אבידהרמה (Abhidhamma)  עם כמה מהמורים המפורסמים של אותה עת, חזר המכובד אג'אן טונג לצ'אנג מאי (Chiang Mai)  אשר בצפון תאילנד  החל מלמד ויפאסנה ולהקים מרכזי מדיטציה בכל אזור הצפון, ביניהם מנזר למפונג טפוטאראם המפורסם(Wat Rampoeng Tapotaram) .
המכובד אג'אן טונג מלמד ויפאסנה כבר קרוב לחמישים שנה, ועומד בראש יותר מחמישים מנזרים ומרכזי מדיטציה בצפון תאילנד ובעולם. כיום הוא מתגורר בצ'ום טונג (Chom Tong) אשר בצפון תאילנד במנזר פאראדטו סרי צ'ום טונג וואראווירה (Wat Phradhatu Sri Chom Tong Voravihara), שם הוא מלמד ויפאסנה.

הנזיר אג'אהן  סוקהיטו (אג׳אן סוקיטו)

הנזיר אג'אהן (מורה) סוקהיטו הינו נזיר בכיר במסורת "נזירי היער" מזרמו של אג'אהן צ'ה (AJAHN CHAH) נולד גדל והתחנך בישראל ומעל 25 שנים חי כנזיר בתאילנד ובשנים האחרונות ההוא מכהן כראש מנזר WAT PA PHU JOM GOM בצפון מזרח תאילנד. 

אג'אהן סוקהיטו מוזמן להתארח מדי שנה לתקופה של כחודשיים בארץ על ידי תלמידיו בישראל ושוהה ב׳הבית בגלעד: בית דהאמה בתל-אביב׳ בתקופה זו הוא מוזמן ללמד גם לשהות במרכז ניומן ובמקומות שונים בארץ בהן מתקיימת פעילות.

המפגשים עימו מתקיימים בעברית וכוללים זמנים של מדיטציה, צ'נטינג, שיחות, שיחות אישיות והזדמנות מצויינת להכיר ולהתוודע למורה ונזיר בכיר במסורת 'נזירי היער'. כמו כן ניתן להגיע למנזר בו הוא חי בצפון תאילנד לשהייה ותרגול לתקופה.

לכל הפרטים נא לפנות לקבוצת הפייסבוק ״הבית בגלעד: בית דהאמה בתל-אביב״ או במייל: weintraub.roy@gmail.c

הנזיר אג'אן עופר

הנזיר עופר עדי –  פרה אג'אן עופר

פרה (נזיר) אג'אן (מורה) עופר מתרגל מדיטציית ויפאסנה משנת 1989 במנזרים וואט למפנג ו-וואט צ'ום טונג בתאילנד תחת הדרכתו של אג'אן טונג סירימנגלו ותאנת צ'ינדפורן. 
בשנת 1996 הוסמך על ידי המכובד פרה אג'אן טונג ללמד ויפאסנה, ועם חזרתו לארץ החל לארגן וללמד קורסי ויפאסנה יחד עם המורים קייט ותנאת צ'ינדפורן. בשנת 2011 עזב לתאילנד ולקח על עצמו את כללי הנזירות, ולאחר שלימד כשנה במרכז הויפאסנה בוואט צ'ומטונג, נשלח על ידי המכובד אג'אן טונג ללמד במקדש בפרנקפורט, גרמניה, שם שהה כארבע שנים. בשנת 2006 הזמינה  אותו עמותת ניומן ללמד בישראל באופן קבוע, ופעלה במקומות שונים בארץ.

בשנת 2010 עבר להתגורר במרכז ויפאסנה החדש שהוקם ביבנאל בו לימד עד 2016 ומאז אינו שוהה במקום קבוע ומלמד במקומות שונים אליהם הוא מוזמן באירופה. ליצירת קשר: phraofer@gmail.com

הילדגרד הובר

הילדגרד הובר (דהמהצ'ארי)

הילדגרד החלה לתרגל מדיטציית ויפאסנה בשנת 1992 תחת הדרכתו של המכובד אג'אן טונג סירימנגלו. משנת 1994 אירגנה קורסים בגרמניה, צרפת, סלובניה ושבדיה בהם לימדו אג'אן טונג וקייט ותנאת צ'ינדפורן, והילדגרד שימשה עוזרת מורה.
בשנת 1998 הסמיך המכובד אג'אן טונג את הילדגרד למורה, ונתן לה את השם דהמהצ'ארי, שפירושו אוהב/מעריך/מוקיר את הדהרמה. בשנת 2004 ויתרה על עיסוקים מקצועיים אחרים, ומאז עוסקת רק בהוראת ויפאסנה.
משנת 2006 מתגוררת ומלמדת במרכז הויפאסנה דהמהצ'ארי ליד מינכן, גרמניה.
בשנת 2010 קיבלה הילדגרד פרס מטעם מושל מחוז צ'אנג מאי שבתאילנד על תמיכתה בבודהיזם והפצתו בעולם.

תאנת צ'ינדפורן

תאנת צ'ינדפורן

תאנת צי'ינדפורן הוא תלמידו ועוזרו של כבוד אג'אן טונג סירימנגלו ומורה בכיר למדיטציית ויפאסנה. תאנת הקים ומנהל את מרכז המדיטציה לזרים (לא תאילנדים) במנזר צ'ום טונג (Chom Tong) בצפון תאילנד, שם הוא מלמד ומדריך תלמידים ומורים למדיטציית ויפאסנה. תאנת דובר תאילנדית, סינית ואנגלית, ונשוי לקייט (קתרין צ'ינדפורן), מורה בכירה לויפאסנה הדוברת אנגלית ותאילנדית.
תנאת צ'ינדפורן החל בלימודי הבודהיזם כנזיר מתחיל בבנגקוק בגיל 18. בהמשך הדרך בילה תקופות קצרות של חיי מנזר בצ'אנג מאי. בשנת 1985 החל באימון פורמאלי במדיטציה תחת המכובד אג'אן טונג סירימנגלו (תלמידם של המכובד מהאסי סייאדאו מבורמה, של סומדה פרה בודהג'ן – פרה פימולאהמה ושל צ'או קון דהמהדירארג' מהאמוני- ג'ודוק מוואט מהאדאטו בבנגקוק) ותחת פרה בניאט אקאיאנו (תלמידו של המכובד אסאפה מאהה תרה מוואט ויווקאסום). הכשרתו כמורה החלה ב-1986. תאנת החל ללמד מטעם אג'אן טונג ב-1988 יחד עם רעייתו קתרין במקסיקו סיטי ובמדינת וושינגטון. כיום הוא מלמד בקורסים בתאילנד, הודו, גרמניה, ישראל, מקסיקו וארה"ב.

קייט צי'נדפורן

קתרין צ'ינדפורן (קייט)

קתרין צ'ינדפורן (ג'ונסטון) החלה לתרגל מדיטציית ויפאסנה בשנת 1986 תחת הדרכתם של המכובד אג'אן טונג סירימנגלו ושל פרה בניאט אקאיאנו .בשנת 1987 השלימה תקופת חניכה וכן לימודי הקאנון הפאלי ואבהידהארמה תחת פרה בניאט אקאיאנו. בשנת 1999 החלה ללמד באוניברסיטה הבודהיסטית מהאצ'ולאלונגקורן ראג'אוידהיאלאיה. קתרין היא מורה קבועה במרכז למדיטציית ויפאסנה בוואט פרהדאטו סרי צ'ום טונג ומלמדת בקורסים בהודו, אירופה וארה"ב. פעמים רבות היא שימשה כמתורגמנית של המכובד אג'אן טונג סירימנגלו במהלך סיורי הלימוד שערך. כמו כן, פרסמה באופן עצמאי מספר תרגומים, ובכלל זה "הדרך האחת: מבוא למדיטציית ויפאסנה" מאת המכובד אג'אן טונג סירימנגלו. 
בני הזוג צ'ינדפורן קיבלו פרסים מממשלת תאילנד, המוגשים על ידי כבוד הנסיכה, עבור תרומתם ללימוד מדיטציית ויפאסנה. בני הזוג מלמדים ויפאסנה בתאילנד ומחוצה למעלה מ-20 שנים.

תאילנד

מנזר ומרכז ויפאסנה הראשי בצ'ום טונג בו מתגורר המכובד אג'אן טונג סירימנגלו

מורים: בעיקר נזירים

Wat Phradhatu Sri Chomtong Voravihara

Wat Phradhatu Sri Chomtong Voravihara

Tambon Banluang, Amphoe Chomtong

Chiangmai 50160, Thailand

Contact Info: (66) 5334-2184

https://www.watchomtong.com/meditationcoures

Northern Insight Vipassana Meditation Center

– International Department –

מרכז ויפאסנה של תאנת וקייט צ'ינדפורן צ'ום טונג

מורים: תאנת וקייט צ'ינדפורן ומורים אורחים ומתלמדים

Wat Phradhatu Sri Chomtong Voravihara

Tambon Banluang, Amphoe Chomtong

Chiangmai 50160, Thailand

mobile: +66 89 700 71 29

phone: +66 53 826 180

www.northernvipassana.org

גרמניה

דהמצ'רי – Dhammacari Vipassana-Meditationszentrum e.V.

בווריה (איזור מינכן)

מורה ראשית : הילגרד הובר

llgramsdorf 8/ Sonnenthal

84056 Rottenburg a.d. Laaber, Germany

phone: +49 87 85 969 877

vipassana@dhammacari.de 

www.vipassana-dhammacari.com

דהמהניקום – Dhammanikhom Vipassanā-Meditationszentrum e.V

מורה ראשית: הנזירה סמנרי סילה
Hauptstr. 18
03185 Heinersbrück
Germany
phone: +49 35601 803804
dhammanikhom@gmail.com
www.vipassana-dhammanikhom.de