דאנא (דאנה Dana) מילה עתיקה בשפת הפאלי, השפה בה נכתבו דברי הבודהא, ומשמעותה: נדיבות, רוחב לב, נתינה או מתנה

תורת הבודהה (הדהרמה) נחשבה מאז ומעולם כמשהו שאין לו מחיר, לא הייתה ואין גם היום דרך לתמחר את תורת האמת, שכן היא בעלת ערך מעל ומעבר לכל מחיר, מאחר שהוראת והעברת הדהרמה אינה יכולה להימדד בערכים חומריים.

מאז זמנו של הבודהא בארצות בודהיסטיות אפשרי לתרגל במנזר או מרכז מדיטציה, להישאר שם תקופה ארוכה ואף אחד לא יבקש תמורה. המקומיים דואגים לנזירים ולמרכזים במדיטצייה בדאנא והנזירים מחזירים בדאנה של הוראת התורה הבודהיסטית. במקומות אילו זה מובן שהקהילה היא זו שמספקת את התמיכה החומרית ומסורת זו התפתחה למערכת ברורה של תלות ההדדית עד היום, כך שהדאנה מהווה חלק מהותי ובלתי נפרד מן המסורת הבודהיסטית.

עד תחילת 2019 פעלנו גם אנו לפי המסורת ולא גבינו תשלום מהמשתתפים אלא נתנו להם להחליט כמה לתת בתמורה לשהייה במקום והלימוד מתוך אמונה שנדיבותם תכסה את ההוצאות החזקת המקום ותספק את התמיכה הנדרשת להמשך קיומו.

אנו מרכז פרטי, אין למרכז כל תמיכה או מימון מבחוץ כל ההוצאות המרכז והקורסים ממומנות על ידי מייסדיו איתמר ליאורה ניומן ומכיסם הפרטי מתוך רצון לאפשר לאחרים את הדרך הבודהיסטית ותרגול הויפאסנה.

לצערינו בתרבות המערבית אין תרגול אמיתי לחיים של נדיבות בצורה מעמיקה ונושא הדאנה נתפס לרוב כחינם או מינימום תשלום ולעיתים קרובות מצאנו את עצמנו בסופה של פעילות משלמים עבור הוצאות המתרגלים במרכז, דבר שנבצר מאיתנו לממן ולכן החלטנו לגבות את מינימום המחיר שיכסה את הוצאות המרכז והקורסים.

אנו עושים את המיטב בכדי להעניק לכם מרכז, חדרים וסביבה נקייה, נעימה ומאפשרת את כל הצרכים של המשתתפים בזמן השהות שלהם במרכז.

הוצאות תפעול והחזקת המרכז אינן מחושבות אך ורק לפי קורס אלא ע”פ תחזוקה שוטפת של המרכז, העלויות כוללות מע"מ ומיסים של עסק פרטי לכל דבר כמו כן את כל הוצאות המחייה וצרכיו של הנזיר עופר המתגורר ומלמד במרכז באופן קבוע, הוצאות הצוות המתחזק את המרכז, המתרגלים, מורים ועוזרי מורים, עובדים קבועים בשכר לתחזוקה, בישול, ניקיון וכל ההוצאות השוטפות עבור מצרכים, חומרי ניקיון וכל אספקה נצרכת. הוצאות ארגוניות, חשמל, מים, תקשורת, ארנונה ומסי מנהל, רכב,  נסיעות ביטוחים רו”ח, ייעוץ משפטי, והוצאות נוספות הכרוכות בתחזוקה, תיקונים, שיפוצים והניהול השוטף של המרכז והקורסים.

ההוצאה היומית של המרכז הינה  2000- 1500 ש"ח
אנו מרכז קטן הפתוח בכל ימות השנה עם  6 חדרים לקורס אישי
החישוב לכיסוי עלויות למתרגל/ת נעשה בהתאם ובהתחשב להוצאות המרכז והקורסים
מינימום הוצאה יומית לאדם

חדר ממוזג: 250 ₪

חדר סככה: 150 ש״ח 

אנו‭ ‬מאמינים‭ ‬שיכולת‭ ‬הנתינה‭ ‬מתפתחת‭ ‬ומתעצמת‭ ‬עם‭ ‬תרגול‭ ‬המדיטצייה‭ ‬וההליכה‭ ‬בדרך‭ ‬הדהרמה ומאפשרים למתרגלים ותיקים להגיע על בסיס דאנה.
  • החישוב הינו לפי מספר ימי ההרשמה
  • המחיר כולל 17% מע״מ
לכל בעיית תשלום הנכם מוזמנים לציין זאת הטופס ההרשמה ונתייחס בהתאם ובלב פתוח

חשוב לנו שלא יהיה מצב בו אנשים לא מגיעים לקורס בגלל העלות הכספית, לשם כך אנו עושים הכול כדי לשמור על העלויות ברמה הנמוכה ביותר האפשרית ונותנים את כל האפשרויות איך כן להגיע

  • ניתן לקבל מילגה והנחות
  • ניתן לשלם בתשלומים ארוכי טווח
  • ניתן להגיע בדאנה על בסיס מקום פנוי
  • ניתן להעביר הוראת קבע קטנה בכל חודש
  • ראוי לציין שאין לנו כל מטרה לעשיית רווחים מתרגול הויפאסנה אלא רצון ושאיפה לכיסוי הוצאות הקורס והמרכז בכדי לאפשר את הדהרמה לכל אחד ולאפשר לאנשים הבאים אחריכם לתרגל ולנו להמשיך את קיומו של המרכז כך שניתן יהיה להמשיך להציע את תורתו של הבודהא לאורך זמן.
  • התשלום הינו עבור כיסוי עלויות המרכז בלבד – מעבר לסכום זה בידי האדם להחליט איזה סכום של תמיכה מתאים לו/לה בהתאם למצבם נטיית ליבם. כל תרומה נוספת תתקבל בברכה ותיתן למרכז להמשיך ולשגשג ולבאים אחריכם ליהנות מפירות התרגול והנקטר של הדהרמה
 

חדרי סככה (אפשרות לינה נוספת במחיר מוזל) – בחודשים בהם מזג האויר נוח אנו משבצים גם חדרי סככה שהינם חדרי יחיד נחמדים ומאובזרים שנבנו בסככה (חושה/קוטי/סוכה), מקלחות ושרותים ליד מומלץ כאשר מזג האויר מאפשר זאת 

תרומות למורים אינן קשורות להוצאות המרכז

ברוח וכמיטב המסורת הבודהיסטית הלימוד אינו בתשלום והמחיר אינו כולל דאנה למורה (נתינה/תרומה ע״פ רוחב לב)

בסיום הפעילות ניתן להשאיר דאנא למורים שמקדישים מזמנו לקיום הקורס, להדרכה ללימוד ולהעברת הידע מתוך נדיבות הלב המהווה חלק מהותי ובלתי נפרד מן המסורת הבודהיסטית. 

תרומות מסייעות למורים להמשיך ולקיים אורח חיים זה של העמקה בדרך ולחלוק את פירותיה עם האחרים ניתן לשלם למורים במזומן או בהמחאה והעברה בנקאית.

תרומה להמשך פיתוחו וקיומו של המרכז  

אנו ממשיכים לפתח את המרכז וכבר משפצים את המטבח וחדר האוכל וכן בתכנית לבנות חדרי יחיד נוספים ולהנגיש את המרכז לנכים. 

הוצאות תפעול והחזקת המרכז הן גבוהות והנכם מוזמנים לתרום ולהמשיך את קיומו של המרכז יחד איתנו ולהמשיך להציע את הדהרמה בכל זמן 

התנדבות למרכז

עוד אפשרות לתת ולתרגל דאנא באמצעות עבודה בגינון וניקיון של מרכז המדיטציה לפני תחילת הקורס או אחריו או בכל זמן פנוי להגיע ולתמוך. 

כל תרומה התנדבות ועזרה במרכז הויפאסנה תתקבל בברכה (-:

פרטים אצל ליאורה: 054-7980147

אמצעי תרומה ותשלום למרכז

1. כרטיס אשראי

 בעיסקה טלפונית לליאורה או באמצעות פייפאל/כרטיס אשראי

2העברה בנקאית לחשבון 

איתמר ו/או ליאורה ניומן
הבנק הבינלאומי הראשון – 31
סניף רחביה – 013
מס חשבון – 273134

3. העברה באמצעות אפליקציות תשלום  למספר טלפון

– Bit  
– Paper Pay
– pay box
למספר טלפון: 054-7980147
ארוחת צהריים במרכז ניומן לויפאסנה