דאנא (דאנה Dana) מילה עתיקה בשפת הפאלי, השפה בה נכתבו דברי הבודהא, ומשמעותה: נדיבות, רוחב לב, נתינה או מתנה

תורת הבודהה (הדהרמה) נחשבה מאז ומעולם כמשהו שאין לו מחיר, לא הייתה ואין גם היום דרך לתמחר את תורת האמת, שכן היא בעלת ערך מעל ומעבר לכל מחיר, מאחר שהוראת והעברת הדהרמה אינה יכולה להימדד בערכים חומריים.

מאז זמנו של הבודהא בארצות בודהיסטיות אפשרי לתרגל במנזר או מרכז מדיטציה, להישאר שם תקופה ארוכה ואף אחד לא יבקש תמורה. המקומיים דואגים לנזירים ולמרכזים במדיטצייה בדאנא והנזירים מחזירים בדאנה של הוראת התורה הבודהיסטית. 

במקומות אילו זה מובן שהקהילה היא זו שמספקת את התמיכה החומרית ומסורת זו התפתחה למערכת ברורה של תלות ההדדית עד היום, כך שהדאנה מהווה חלק מהותי ובלתי נפרד מן המסורת הבודהיסטית.

ברוח המסורת הבודהיסטית אנו לא גובים תשלום ומאפשרים את הדהרמה בדאנה (נתינה/תרומה ע״פ רוחב לב) עם זאת אנו מרכז פרטי ואין לנו כל תמיכה או מימון מבחוץ כל ההוצאות המרכז והקורסים ממומנות על ידינו (מייסדיו איתמר ליאורה ניומן) מתוך רצון לאפשר לאחרים את הדרך הבודהיסטית ותרגול הויפאסנה.

אנו עושים את המיטב בכדי להעניק לכם מרכז, חדרים וסביבה נקייה, נעימה ומאפשרת את כל הצרכים של המשתתפים בזמן השהות שלהם במרכז.

הוצאות תפעול והחזקת המרכז אינן מחושבות אך ורק לפי קורס אלא ע”פ תחזוקה שוטפת של המרכז וכוללות הוצאות ארגוניות, חשמל, מים, תקשורת, ארנונה ומסי מנהל, רכב,  נסיעות ביטוחים רו”ח, ייעוץ משפטי,  מע"מ, מס הכנסה ביטוח לאומי, משכורות לעובדים בשכר לתחזוקה, בישול וניקיון, פנסיות וביטוחים הוצאות הצוות המתחזק את המרכז, מורים אורחים ועוזרי מורים, והוצאות נוספות הכרוכות בתחזוקה, תיקונים, שיפוצים והניהול השוטף של המרכז והקורסים.

כל הוצאות המחייה וצרכיו של הנזיר עופר המתגורר ומלמד במרכז והכוללות הוצאות  מגורים מזון ומצרכים, ביטוח לאומי ובריאות, תרופות, נסיעות וכל תמיכה חומרית מתבקשת.

הוצאות תפעול והחזקת המרכז הן גבוהות והנכם מוזמנים לתרום ולהמשיך את קיומו של המרכז יחד איתנו ולהמשיך להציע את הדהרמה בכל זמן.

חישוב ההוצאות לאדם ביום נעה בין 175 –  250 ש״ח כולל מע״מ

תרומות למורים אינן קשורות להוצאות המרכז

ברוח וכמיטב המסורת הבודהיסטית הלימוד אינו בתשלום והמחיר אינו כולל דאנה למורה (נתינה/תרומה ע״פ רוחב לב)

בסיום הפעילות ניתן להשאיר דאנא למורים שמקדישים מזמנו לקיום הקורס, להדרכה ללימוד ולהעברת הידע מתוך נדיבות הלב המהווה חלק מהותי ובלתי נפרד מן המסורת הבודהיסטית. 

תרומות מסייעות למורים להמשיך ולקיים אורח חיים זה של העמקה בדרך ולחלוק את פירותיה עם האחרים ניתן לשלם למורים במזומן או בהמחאה והעברה בנקאית.

תרומה להמשך פיתוחו ובנייתו של המרכז  

אנו ממשיכים לפתח את המרכז וכבר משפצים את המטבח וחדר האוכל וכן בתכנית לבנות חדרי יחיד נוספים ולהנגיש את המרכז לנכים. 

חדרי יחיד נוספים יאפשרו ליותר מתרגלים/ות , אורחים ואורחות להגיע  וכך גם נוכל להגדיל את הכנסות המרכז ואולי בעתיד נוכל להקטין את עלות ההשתתפות

אנו נערכים לקראת מימוש פרויקט בניית בית בו יוקמו בודהה-הול ויחידות מגורים לנזיר עופר ונזירים נוספים ויהיה קרוי 'וואט אג'אן טונג' על שמו של המכובד אג'אן טונג כאות לכבוד והערכה הרבה שאנו חשים כלפיו וכלפי הנזיר אג'אן עופר תלמידו ממשיך דרכו. פרטים על כך יפורסמו בקרוב.

—————————————-

התנדבות למרכז

עוד אפשרות לתת ולתרגל דאנא באמצעות עבודה בגינון וניקיון של מרכז המדיטציה לפני תחילת הקורס או אחריו או בכל זמן פנוי להגיע ולתמוך. 

כל תרומה התנדבות ועזרה במרכז הויפאסנה תתקבל בברכה (-:

פרטים אצל ליאורה: 054-7980147 

—————————————-

תודה מהלב על כל תמיכה

מי יתן וכולנו נדע אושר אמיתי

באהבה והערכה

איתמר וליאורה וצוות המרכז

אמצעי תרומה ותשלום למרכז

1. כרטיס אשראי

בעיסקה טלפונית 

לליאורה 054-7980147  

או באמצעות פייפאל/כרטיס אשראי

2העברה בנקאית לחשבון 

איתמר ו/או ליאורה ניומן
הבנק הבינלאומי הראשון – 31
סניף רחביה – 013
מס חשבון – 273134

3. העברה באמצעות אפליקציות תשלום

pay box 
Bit  
Paper Pay
למספר טלפון: 054-7980147 ליאורה
 

"Sabbadanam dhammadanam jinati"

"סַבַּה דָאנַם דְהַמַה דָאנַם גִ'נַטִי"

"מכל המתנות, מתנת הדְהַמַה היא הטובה ביותר"  הבודהה