בעקבות הקורונה לא יתקיימו מפגשים קבוצתיים פרונטליים. ניתן להצטרף למפגשים מקוונים בזום.
המרכז פתוח ומותאם לימי הקורונה. ניתן להירשם בכל זמן לקורס ויפאסנה אישי במהלכו כל משתתף.ת מתגורר.ת בחדר נפרד.

מפגש תרגול ולימוד שבועי בהנחיית איתמר ניומן
– מכללת רידמן תל אביב יום ב’ בשעה 19:30 
– מרכז ויפאסנה יבנאל יום ד' בשעה 20:00

מידע כללי

ערב המיועד לכל מי שמעונין להכיר מקרוב את כוחם המרפא של המודעות, שימת הלב והחוכמה וכולל הדרכת תרגול מדיטציית ויפאסנה בשיטת 16 היאנות  ושיחות דהרמה אודות הדרך והתרגול ובסופו תהיה אפשרות לשאלות שיחה ושיתוף ומתאים למתחילים המעוניינים להכיר את יסודות התרגול וכן למתרגלים מנוסים המעוניינים לחזק את ההבנה והתרגול שלהם

הערב נועד לאפשר למשתתפים בו להיות חלק מקבוצת תרגול ולימוד קבועה המאפשרת תמיכה וחיזוק התרגול בחיי היומיום ויהווה הזדמנות להכיר ולהתחבר לאנשים החולקים עניין דומה בדרך ובתרגול ולהתפתח יחד לאורך זמן, למשתתפים במפגשים תהיה אפשרות לליווי אישי והכוונה בתרגול ביומיום וינתנו הנחיות לכל אחד ואחת לתרגול בבית.

ההשתתפות מותנת בהרשמה מראש

מכללת רידמן תל אביב

יום א’ שעה 20:15
לפרטים והרשמה

מרכז ויפאסנה יבנאל

בעקבות הקורונה לא יתקיימו מפגשים עד להודעה חדשה 

ויפאסנה

כולנו חווים מידי פעם סבל ואי נחת במהלך חיינו.
פחדים , כעסים, חוסר שקט וחוסר ביטחון הם מנת חלקנו לאורך תקופות כאלה ואחרות, ישנם ימים שאנו מרוכזים ושמחים ואחרים שבהם דעתנו פזורה ומיוסרת.
היפה שזה לא חייב להיות כך, ישנה אפשרות להשתחרר מכל זאת.

כאן נכנסת הויפאסנה.

ויפאסנה (שהיא מילה בשפה הודית עתיקה) פרושה ראייה אובייקטיבית, ישירה, של המציאות כהווייתה.

הויפאסנה הינה טכניקה (או גישה) המשמשת כארגז כלים שבעזרתו ניתן להתמודד בהצלחה עם…ואפילו להשתחרר ממשברי ומכאובי החיים (פיסית ומנטאלית).

הויפאסנה מבוססת על פיתוח הדרגתי ואימון של שימת לב ערנית לכל מה שקורה כאן ועכשיו, בהווה זה ממש. היא מאפשרת לנו ראייה בהירה של המציאות כהווייתה ללא אחיזה בפחדים, כעסים או אשליות ודעות קדומות אשר מעוותים את ראייתנו וגורמים לנו לסבול ולחוש מתוסכלים, כאובים או ממורמרים.

הויפאסנה היא פשוטה, מידית ומובילה לשחרור מסבל.

על המנחה

איתמר ניומן – צייר, פסל, אמן רב תחומי ומנחה מדיטציה

איתמר החל מ-1998 לומד ומתרגל בודהיזם ממסורות שונות ולחקור דרך זו. בשנת 2000 החל לתרגל ויפאסנה תחת הדרכתו של הנזיר עופר עדי (טרם היותו נזיר) ויחד הקימו קבוצת תרגול בביתו ברמת גן שאיתמר המשיך להדריך בה לאחר עזיבתו של אג׳אן עופר להתנזרות בתאילנד.

  • תרגל במנזר וואט צ'ום טונג בתאילנד ובמסעות פילגרמיג' (עלייה לרגל) להודו תחת הדרכתו תאנת צ'ינדפורן ובעידודו החל לפתח את רעיון הקמת מרכז ויפאסנה בישראל ולהזמין את הנזיר עופר ללמד בארץ.
  • בסוף שנת 2005 ייסד את עמותת "ניומן – מרכז בודהיסטי לתרגול מדיטציית ויפאסנה שמטרתה הייתה הקמתו ותחזוקו של מרכז בודהיסטי ובית לנזירים בארץ.
  • בשנת 2006 הקים את מרכז הויפאסנה הזמני בקיבוץ עין דור שם פעלו מעל שנתיים
  • בשנת 2010 עברו הוא ובת זוגתו ליאורה להתגורר מושבה יבנאל והקימו את "ניומן מרכז לתרגול ויפאסנה" שם הם עובדים ומלמדים ויפאסנה ואמנות בקורסים אישיים וקבוצתיים.
 
לשאלות נא לפנות במייל: reg.newman.vipassana@gmail.com 
או התקשרו 054-7980169